Sürdürülebilirliğin Zirvesine Doğru: Kurumsal Sürdürülebilirlik Sertifika Programı 12. Yıl Mezunlarını Verdi!

Bölgesel Çevre Merkezi (REC) Türkiye ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) ortaklığı ve UN SDSN Türkiye işbirliği ile gerçekleştirilen “Kurumsal Sürdürülebilirlik Sertifika Programı” (KSSP), özel sektörün sürdürülebilirlik çalışmalarını teşvik etme amacı ile 13 Mart – 2 Mayıs 2019 tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi yerleşkesinde 12. kez düzenlendi.

İşletmelerin ekonomik, sosyal ve çevresel konuları bütüncül bir şekilde iş süreçlerine dâhil etmeleri için destek sağlamayı hedefleyen programa bu yıl özel sektörün öncü kurumlarından toplam 18 kişi katıldı. Bu yılki program; Boğaziçi Üniversitesi Kennedy Lodge’da, 1 Temmuz 2019 Pazartesi günü saat 18.30 – 20.30 arasında mezunların ve eğitmenlerin katıldığı resepsiyonda 2019 mezunlarının sertifikalarını almalarıyla son buldu. 

Sertifika törenine mezunlar ve eğitmenlerin yanı sıra; Bölgesel Çevre Merkezi (REC) Türkiye ve Boğaziçi Üniversitesi yönetici ve akademisyenleri katıldı. Törenin açılış konuşmasını REC Türkiye Direktörü Rifat Ünal Sayman ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) Müdürü Dr. Tamer Atabarut gerçekleştirdi. Arçelik, Ak-Kim Kimya, Amgen-Mustafa Nevzat İlaç, Boğaziçi Üniversitesi, Enerjisa, Global Yatırım Holding, Görkem Giyim, Intertek Türkiye, İstanbul Teknik Üniversitesi, Nestle, OYAK MGG, QNB Finansbank, SuCo Tasarım, Turkcell, TÜSİAD ve Yıldız Holding gibi kuruluşlardan katılımcıların yer aldığı program 12. yılında oldukça keyifli bir eğitim süreci geçirdi. Bu seneki programda kurumsal sürdürülebilirlik ile ilgili konular başta olmak üzere; döngüsel ekonomi, doğa koruma, iklim değişikliği ve şehirlerde çevre yönetimi konu başlıkları da önemli güncel konular arasındaydı.

Katılımcılar sertifikalarını REC Türkiye Direktörü Rifat Ünal Sayman, BÜYEM Müdürü Dr. Tamer Atabarut, Marmara Belediyeler Birliği Çevre Yönetimi Koordinatörü Ahmet Cihat Kahraman, EKOIQ Genel Yayın Yönetmeni Barış Doğru ve REC Türkiye Proje Yöneticisi Onur Akpulat’tan aldılar.

Sürdürülebilirlik konusunda Türkiye’de ilk defa 2007 yılında başlatılan KSSP’nin 2019 yılı mezunları ile birlikte 320’ye yakın mezunu bulunuyor. 12 yıldır REC Türkiye ile Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi iş birliğiyle düzenlenen program, kurumların sürdürülebilirlik çalışmalarının yaygınlaştırılmasını amaçlıyor. Uluslararası rekabet gücünün giderek önem kazandığı günümüzde, sürdürülebilirlik yönünde değişim kaçınılmazdır. İş dünyasından orta ve üst düzey yöneticilerin katılımına yönelik olarak tasarlanan KSSP, kurumların ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak üzere kurgulanmış zengin içeriği ile bu değişimin lideri olmak isteyen şirketler için kaçırılmayacak fırsatlar sunuyor.

Program hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

%d blogcu bunu beğendi: