Belediye Meclisi İklim Değişikliğini Masaya Yatırdı

İklim Hareketi için Değişime Güç Ver Projesi kapsamında, küresel iklim değişikliğiyle mücadele için yürütülen ulusal çabalara Denizli olarak yerel düzeyde katkı sağlanmasının ana hedef olduğu “Denizli İklim Değişikliği Eylem Planı” çalışmaları devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan Başkanlığında 13 Temmuz 2018’de toplanan Büyükşehir Belediye Meclisinde iklim değişikliği ve Denizli’ye etkileri tartışıldı. REC Türkiye Direktörü Rifat Ünal Sayman, Belediye Meclis Üyelerine iklim değişikliği ve Denizli İklim Değişikliği Eylem Planı Hazırlama Çalışması hakkında bilgiler verdi.

İklim değişikliği konusuna ilginin yoğun olduğu Denizli Büyükşehir Belediyesinde gerçekleştirilen bu bilgilendirme toplantısına Belediye Meclis Üyeleri, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Genel Sekreter Mustafa Ünal, Denizli Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Müdürü Doç. Dr. Mahmud Güngör ile Büyükşehir Belediyesi ve DESKİ Daire Başkanları katıldı. Geçtiğimiz günlerde çalışmanın birinci çalıştayı olan “Envanter Veri Toplama Çalıştayı” gerçekleştirilmiş, envanter hazırlama sürecinde nasıl bir yol haritasının izleneceği paydaşlar ile paylaşılmıştı.

Denizli İklim Değişikliği Eylem Planı Hazırlama çalışması ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Denizli Sera Gazı Envanteri ve İklim Değişikliği Eylem Planı çalışması ile ilgili güncel haberleri twitter sayfasından takip edin: @İklimDenizli