Kurumsal Sürdürülebilirlik Sertifika Programı 2017 Başladı!

Bölgesel Çevre Merkezi – REC Türkiye ve Boğaziçi Üniversitesi’nin işbirliği ile gerçekleştirilen Kurumsal Sürdürülebilirlik Sertifika Programı 10. Dönemi, 5 Nisan 2017 Çarşamba günü REC Türkiye Direktörü Rifat Ünal Sayman ve BÜYEM Direktörü Tamer Atabarut’un gerçekleştirdiği açılış konuşmalarıyla başladı.

Borusan Teknoloji Geliştirme ve ArGe A.Ş., BSM Çevre Danışmanlık, Çalık Holding, Decathlon, Enerjisa Üretim A.Ş., Gelecek Daha Net, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kaptan Demir Çelik Endüstrisi ve Ticaret A.Ş., PepsiCo Türkiye, Tekfen Holding, TUSİAD, Tüpraş, Türkiye İş Bankası gibi değerli kurumların katılım sağladığı programın ilk dersinde Sürdürülebilirliğe Giriş ve Sürdürülebilir Kalkınma ve Küresel İklim Değişikliği: Sürdürülebilirliğe Tehdit ve Paris Anlaşması konularına değinildi.

Nisan ve Mayıs ayı boyunca devam edecek olan program, ekonomi, çevre ve sürdürülebilir kalkınma alanında eğitimler, deneyimleri uluslararası ölçekte kabul gören uzmanlar tarafından veriliyor. Program, sürdürülebilir kalkınma hedefi doğrultusunda kurum içi gerekli önlemlerin alınması, eşzamanlı olarak süreçlerin hızlı, doğru, etkin ve en düşük maliyetle yönetilmesi için katılımcılara sürdürülebilirlik anlayışının temel uygulamalarını aktarmayı amaçlıyor.

Program ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

REC Türkiye Program Sekretaryası: +90 312 491 95 30

https://tr.linkedin.com/in/kurumsalsurdurulebilirlik