COP27 Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Zirvesi Değerlendirme Konferansı

Mısır’da düzenlenen Birleşmiş Milletler iklim değişikliği zirvesi sona erdi. Fosil yakıt kullanımına ilişkin sınırlamaların yine es geçildiği toplantıda iklim değişikliğine karşı kırılgan ülkeler için “Kayıp ve Zarar Fonu” kuruldu. Bu tarihsel adımın yanı sıra zirve sırasında Türkiye de iklim değişikliğiyle mücadeleye ilişkin bildirdiği ulusal katkısını güncelledi.

16 Aralık 2022’de Kaynak Çevre ve İklim Derneği (REC) ve Hacettepe Üniversitesi işbirliğinde ve Almanya’nın Ankara Büyükelçiliğinin desteğiyle tüm bu gelişmelerin masaya yatırılacağı COP27 değerlendirme konferansı düzenlenmektedir. Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü Mehmet Akif Ersoy Salonunda düzenlenecek konferansta İklim değişikliği olgusunun akademi ve yerel yönetimlerle ilişkisine yönelik paneller yer alacaktır.

ÖNEMLİ NOTLAR:

  • Konferans Türkçe düzenlenmektedir.
  • Çeviri olmayacaktır.
  • Öğle yemeği ve kahve arası ikramları ücretsizdir.
  • Beytepe Yerleşkesinde ulaşım, konferans salonu ve otoparklara ilişkin bilgiler aşağıda yer almaktadır. Yerleşkede Google Maps iyi çalışmadığı için bu bilgilere bakmanızı tavsiye ediyoruz.
  • Mehmet Akif Ersoy Salonu, konferans binasında 2. katta yer almaktadır.

KATILIM İÇİN SON BAŞVURU TARİHİ: 12 ARALIK 2022

Katılım formunu doldurmak için tıklayınız!

Konferans gündemi aşağıda yer almaktadır. Konferans gündeminde gerçekleşecek değişiklikler bu sayfada yer alacaktır.

Hacettepe Üniversitesi Beytepe Yerleşkesinde ulaşım, konferans salonu ve otoparklar için aşağıdaki planı incelemenizi öneriyoruz. Beytepe Yerleşkesine en hızlı ulaşım, Çayyolu Metrosu Beytepe Durağına raylı sistemle ulaşıp, aktarma otobüsüyle yerleşkeye geçmektir. Kişisel aracıyla gelecek katılımcılar için konferans salonunun arkasında otoparklar bulunmaktadır. Bu yakın otoparklarda yer bulamamanız durumunda diğer misafir otoparklarını kullanarak yerleşkede kısa bir yürüyüşten sonra konferans salonuna ulaşabilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi: