İklim Değişikliğine Uyum Hibe Programı

“İklim Değişikliğine Uyum Hibe Programı”  başvurulara açılmıştır. UNDP tarafından yürütülen proje için 23-26-28-30 Ekim ile 2-4-6 Kasım tarihlerinde çevrimiçi olarak düzenlecek Bilgilendirme Günlerine ilişkin UNDP Türkiye tarafından yapılan bilgilendirmeyi aşağıda bulabilirsiniz:

Sayın İklim Değişikliği Uzman Havuzu Üyesi,

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilmekte olan ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı(UNDP) desteği ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yürütülen “Türkiye’de İklim Değişikliği Uyum Eyleminin Güçlendirilmesi Projesi” kapsamında“İklim Değişikliğine Uyum Hibe Programı” uygulanacaktır. 

Programın küresel amacı; Türkiye’de iklim değişikliğine uyumun iyileştirilmesi; özel amacı ise toplulukların ve şehirlerin dayanıklılığını artırmak, doğal kaynakları ve ekosistemleri korumak ve etkilenebilir ekonomik sektörlerin uyum kapasitesini artırmaktır.

Program kapsamında desteklenecek projeler için tahsis edilen toplam kaynak tutarı 6.800.000 Avro olup, projelere %50 – %90 aralığında hibe sağlanması planlanmaktadır.

Proje sürelerinin 12 aydan az, 18 aydan fazla olmaması öngörülmekte olup, Program’a sivil toplum kuruluşları (dernek ve vakıf vb.), belediyeler, yerel yönetimler (bölge veya il müdürlüğü, il özel idaresi, valilik vb.), üniversiteler veya araştırma kurumları / merkezleri, kalkınma ajansları ve kar amacı gütmeyen sendikalar ile kooperatifler katılım sağlayabilmektedir.

Programın, çağrısı 14 Kasım 2020 tarihinde yapılmıştır, son başvuru tarihi ise 30 Kasım 2020’dir. Bu bağlamda, Hibe Programı’nın tanıtılması ve proje teklifi hazırlama ile ilgili detaylı bilgilendirmenin yapılması amacıyla Bilgilendirme Günleri’nin 23-26-28-30 Ekim ile 2-4-6 Kasım tarihlerinde çevrimiçi araçlar üzerinden gerçekleştirilmesi planlanmıştır. 

Hibe başvuru rehberi ile eklerine  ve bilgilendirme günleri takvimi ile kayıt linkine “Türkiye’de İklim Değişikliği Uyum Eyleminin Güçlendirilmesi Projesi”nin websitesi (https://iklimeuyum.org/) üzerinden erişim sağlanmaktadır. 

Sizleride bilgilendirme günlerinde aramızda görmekten büyük mutluluk duyarız.

Kayıt Linki: http://scs7.serenas.com.tr/UNForm/public/signup/form

Saygılarımızla, 

UNDP Türkiye’de İklim Değişikliğine Uyum Eyleminin Güçlendirilmesi Projesi

İklim Değişikliğine Uyum Hibe Programı

%d blogcu bunu beğendi: