REC Türkiye Kocaeli Büyükşehir Belediyesi için “Sera Gazı Envanteri ve İklim Değişikliği Eylem Planı” Hazırlayacak!

REC Türkiye, Türkiye’de “İklim Değişikliği Alanında Kapasitenin Geliştirilmesi Hibe Programı” altında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen “Kocaeli Sera Gazı Envanteri ve İklim Değişikliği İnisiyatifi (KİDEP) Projesi” kapsamında Kocaeli’nin il ölçeğinde Sera Gazı Envanteri ve İklim Değişikliği Eylem Planını hazırlayacak.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile dirsek temas halinde yürütülecek envanter ve eylem planı çalışmaları, KİDEP altında toplam 10 ay sürecek bir proje olarak tasarlandı. Projenin temel hedefi; küresel iklim değişikliğiyle mücadele için yürütülen ulusal çabalara Kocaeli olarak yerel düzeyde katkı sağlamak. Projenin özel hedefi ise Kocaeli’nin, hazırlanacak iklim değişikliği eylem planının hayata geçirilmesiyle iklim değişikliğine dirençli hale gelmesi ve sera gazı salım azaltım hedefiyle “İklim Dostu” olması.

Bu amaçla Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Gökmen Mengüç ve REC Türkiye Direktörü Rifat Ünal Sayman tarafından 07.12.2017 tarihinde imzalanan sözleşme ile projenin başlangıcı yapıldı. Aynı zamanda, teknik ekip ile projeye yönelik Planlama ve Koordinasyon Toplantısı da gerçekleştirildi.

REC Türkiye Direktörü Rifat Ünal Sayman’ın takım liderliği, REC Türkiye’nin iklim değişikliği konusundaki mevcut bilgi birikimi ve konu ile ilgili uzmanların işbirliğinin kullanıldığı bir yaklaşım ile yürütülecek olan proje, Kocaeli’nin iklim değişikliği konusundaki çalışmaları için bir yol haritası teşkil edecek.

 “Kocaeli Sera Gazı Envanteri ve İklim Değişikliği İnisiyatifi (KİDEP) Projesi” ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

“İklim Değişikliği Alanında Kapasitenin Geliştirilmesi Hibe Programı” ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

1 Geri Bildirim / Pingback

  1. REC Türkiye

Yorumlar kapalı.