AB İklim Eylem Haftası Etkinliklerine REC Türkiye’den Destek

AB İklim Eylem Haftası kapsamında Türkiye genelinde 20 farklı ilde etkinlikler düzenlenmeye devam ediyor. Denizli AB Bilgi Merkezi’nin ev sahipliğinde 18-19 Ekim 2017 tarihleri arasında iklim değişikliği farkındalığı ile ilgili farklı kurumlardan katılımcılara yönelik çeşitli etkinlikler geride kaldı. REC Türkiye’nin destek verdiği iklim değişikliği ile mücadele çalışmalarına ilgi yoğundu.

Bu kapsamda Denizli ilinde gerçekleştirilen etkinlikler, Birimiz Hepimiz, Hepimiz Yeşil İçin sloganıyla öncelikle 18 Ekim 2017 Çarşamba günü, Orhan Abalıoğlu Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen bir çalıştay ile başladı. REC Türkiye Kıdemli Proje Yöneticisi Pınar Akpınar’ın sunum yaptığı çalıştayda, farklı branştan öğretmenlerin aktif katılımlarıyla, iklim değişikliği ile mücadeleye yönelik çalışmalar ve iklim değişikliğine karşı önlemler tartışıldı. Ek olarak, iklim değişikliği konusunun derslerde nasıl işlenmesi gerektiği ve okullarda bu konuya yönelik ne gibi faaliyetlerin olabileceği konusunda görüşler belirtildi.

Denizli’de 19 Ekim 2017 tarihinde düzenlenen etkinliğin konu başlığı ise İklim Değişikliği ve Denizli’deki Çeşitli Sektörlere Etkileri – İklim Masası’ydı. Denizli Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen bu iklim değişikliği ile mücadelede farkındalık yaratma etkinliğine, yine REC Türkiye Kıdemli Proje Yöneticisi Pınar Akpınar katılım sağladı. Denizli özelinde iklim değişikliği etkileri ve mücadeleye yönelik çözüm çalışmaları ve potansiyel işbirliklerinin ele alındığı yerel diyalog platformuna moderatörlük yapan Akpınar, yerel yönetim ve akademi temsilcileri, çevre konusunda aktif sivil toplum kuruluşları ve iklim değişikliği konusu ile ilgili çalışan tüm paydaş kuruluşların katıldığı etkinlikte iklim değişikliği hakkında bilgiler verdi. Ayrıca konuyla ilgili çalışmalara sahip katılımcıların Denizli özeli için önerileri ve iklim değişikliği ile mücadelede yapılabilecekler konusunda da görüşleri alındı.

AB İklim Eylem Haftası hakkında ayrıntılı bilgi ve etkinlik programı için tıklayınız.