Avrupa Birliği Çevre Ödülleri 2016 – Avrupa’da Hydromx ve Vestel Gururlandırdı!

Avrupa Birliği Çevre Ödülleri 2016-2017 Programı ödül töreni Avrupa Komisyonu ve Estonya Çevre Bakanlığı tarafından 27 Ekim 2016 tarihinde Estonya’nın başkenti Tallinn’de Seaplane Harbour Müzesinde düzenlendi.

Bu dönem ödül programında Türkiye’den ilk kez iki şirket dereceye girdi ve ödüllerini düzenlenen törende aldılar. Hydromx International Kimya San. ve Tic. A.Ş., Ürün/Hizmet Kategorisi Birincilik Ödülü’nü, Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. ise Süreç Kategorisi’nde İkincilik Ödülü’nün sahibi oldu. Tören, Avrupa Birliği Çevre Ödülleri Uluslararası ve Ulusal Direktörleri ve Jürisi, Avrupa Komisyonu temsilcileri, ilgili çevre organizasyonları, medya ve finale kalan 23 şirketin temsilcileri ile geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

2017_winners

Törende, finalist şirketler ödüllerini Avrupa Komisyonu Çevre Genel Müdür Yardımcısı Joanna Drake ve Estonya Çevre Bakanı Marko Pomerants’ın elinden aldılar. Programa REC Türkiye Direktörü ve Avrupa Birliği Çevre Ödülleri Programı Türkiye Direktörü Rifat Ünal Sayman ve REC Türkiye Proje Yöneticisi Onur Akpulat katılım sağladı.

Ödül Programına, Avrupa Birliği üyesi 21 ülke ve diğer adayı olan ülkelerden olmak üzere 188 şirket kısa listeye kaldı. Ödül alan finalist şirketler, kendi alanlarında yenilikçi ve inovasyon anlamında ilerleme sağlamış olmaları, ekonomik kapasitelerinin gelişmişliği, çevre bilinci ve sorumluluklarının farkındalığı yönleriyle seçilmişlerdir.

2016 Programı Birincileri

Yönetim Kategorisi Ödülü (Büyük ve Orta Ölçekli İşletmeler): CMS Window Systems (İngiltere)
Yönetim Kategorisi Ödülü (Küçük ve Mikro Ölçekli İşletmeler): Ladybird Farm Leisure Center (Macaristan)
Ürün/Hizmet Kategorisi Ödülü: Hydromx International A.Ş. (Türkiye)
Süreç Kategorisi Ödülü: M2i Life Sciences (Fransa)
Biyoçeşitlilik Kategorisi Ödülü: HiPP-Werk Georg Hipp OHG (Almanya)
Uluslararası İşbirliği Kategorisi Ödülü: Fairphone BV (Hollanda)

Ayrıntılı Bilgi için Tıklayınız

Basın Duyurusu için Tıklayınız