REC Türkiye TÜRKTAY 2016’da

Türkiye’nin geri dönüşüm ve atık yönetimi alanlarındaki birikim, deneyim ve başarılarını taraflarla paylaşmak, bu alanlardaki ekonomik fırsatları ve yatırım imkânlarını uzmanlarla değerlendirmek, işbirliklerinin gelişimine destek vermek amacı ve atık ekonomisini güçlendirmek son derece önemli.
İşte bu hedefleri gözeten Türkiye’de Tüm Yönleriyle Atık Yönetimi Paneli, kamu, STK ile özel sektör temsilcilerinin yanı sıra, alanında uzman akademisyenlerin katılımıyla Ankara’da 7. kez gerçekleştirildi. Bu yılki etkinliğin odak noktası atık ve geri dönüşüm sektörünü çok yakından ilgilendiren AB Döngüsel Ekonomi Stratejisiydi.
19-20 Ekim 2016 tarihinde düzenlenen etkinliğe TBMM Çevre Komisyonu Üyeleri, AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, MHP Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı gibi isimlerin yanı sıra, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve ilgili diğer kamu kurumlarından uzmanlar, çeşitli üniversitelerden çok sayıda akademisyen, STK temsilcileri ve sektörle ilgili kuruluşların temsilcileri katıldı.
REC Türkiye Proje Yöneticisi Onur Akpulat, panelin ilk gününde gerçekleşen “Türkiye’de Döngüsel Ekonomi Kapsamında Atık Yönetimine ve Geri Dönüşüme Genel Bakış” oturumunda konuşmacı olarak yer aldı. Etkinlikte, atık yönetimi tüm yönleriyle ele alındı ve sonuç raporunun konuyla ilgili çalışmalara rehberlik etmesi hedeflendi.

Panel Başlıkları:
– Türkiye’de Döngüsel Ekonomi Kapsamında Atık Yönetimine ve Geri Dönüşüme Genel Bakış
– Türkiye’de Atık Yönetimi İle Geri Dönüşüm Stratejisi ve Uygulama Konuları
– Türkiye’de Döngüsel Ekonomi Kapsamında Ambalaj Atıklarının Yönetimi
– Döngüsel Ekonomi Kapsamında Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyalar (AEEE)
– Türkiye’de Tehlikeli Atıkların Yönetimi, Atıkların Yakıt Ve Alternatif Hammadde Olarak (Enerji) Değerlendirilmesi / Atık Yağların Yönetimi. Saha Uygulamaları, Problemler, Uygunsuz Uygulamalar, İSG Uygulamaları, Sigorta, Mesleki Yeterlilik, İhbarlı Atıklar, Denetim
– Türkiye’de Döngüsel Ekonomi Bağlamında Sanayici Gözüyle Atık Yönetimi ve Geri Dönüşüm
– Türkiye’de Çevre Yönetim Sistemleri, İmalat Sanayi, Mühendislik ve Yatırım Olanakları
– Rekabet, Çevre ve Ticaret Hukuku Kapsamında Yetkilendirilmiş Kuruluşlar

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız